Micheal Jackson Müslüman oldu.

Ara 20

“KING OF POP – POP’un KRALI” lakabıyla dünyanın en tanınmış ismi olan Amerikalı sanatçı Michael Jackson’un Müslüman olduğu ileri sürüldü. Dansları, hareketleri, şarkıları, Siyah’ken Beyaz olmak için yaptırdığı estetik ameliyatları, Hakkında atılan cinsel suçlar. İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Sun’un haberine göre, Michael Jackson Los Angeles’te bir dostunun köşkünde, İslami kıyafetlerle, Kuran’a uygun ibadet ederken görüntülendi.Arkadaşlar Michael Jackson müslüman olduktan sonra bir ilahi okumuş dinlemek için burayı tıklayın.

Yerde otururken objektiflere takılan Michael Jackson ibadet ederken imamın arkasında başındaki küçük şapkasıyla görüntülendi. Ünlü sanatçı bir gün önce Arap şeyh tarafından dava edildiği Londra yüksek mahkemesinde görülmüştü.

Bir kaynaktan edinilen bilgiye göre dostları Jackson’un inancı ve onu nasıl daha iyi bir insan haline dönüştürebileceklerini konuşmaya başladılar. Jackson daha sonra bu fikre ısındığını belirtti. Camiden bir imam çağırıldı ve Jackson İslam’ın şartı olan Kelime-i şahadeti yerine getirdi ve Müslüman oldu. Mustafa ismini alması önerilen dünyaca ünlü yıldızın, önerilen ‘seçilmiş kişi’ anlamına gelen Mustafa ismini reddedip, 4 büyük melekten bir tanesi olan Mikail adını aldığı öğrenildi.

Jackson’u ilk tebrik edense, Cat Stevens olarak meşhur olduktan sonra Müslüman olan ve Yusuf İslam adını alan İngiliz şarkıcı Yusuf İslam oldu. Yusuf İslam’ın Jackson’un Müslüman olma toplantısına katıldığı belirtildi. Kardeşi Jermaine sayesinde Islam’la tanışmış oldu. Kardeşi çok önceden müslüman olmuştu.

Dünya basınında Michael Jackson’un din değiştirdiği haberleri yayıldı. The Telegraph’ın The Sun’dan aldığı habere göre; ünlü şarkıcı Los Angeles’da bir arkadaşının evinde küçük bir imam yardımıyla İslamiyet’e geçti. Jackson’ın bu töreni gerçekleştirdiği yer; Thriller isimli albümünüm düzenlemelerini de yapan müzisyen arkadaşı Steve Porcaro’nun mekanı olduğu belirtildi. Daha önce Jackson gibi din değiştiren Kanadalı şarkı sözü yazarı David Wharnsby ve yapımcı Phillip Bubal’ın da aralarında bulunduğu, Jackson’un en yakın beş arkadaşı da bu törende yanında hazır bulundu. Törende yere oturduğu görülen Jackson, arkadaşlarıyla din değiştirdikten sonra daha iyi birer insan oldukları hakkında konuştu.

Jackson’ı imam tarafından camiye çağırıldı ve kelimeyi şahadet getirdi. Geçen yıl, Jackson’un erkek kardeşi Jermaine Friday, kendisinin İslamiyet’e döndüğü 1989 tarihten itibaren Jackson’ın da İslamiyet’le ilgilendiğini söylemişti. Daha önce Müslüman olduğunu söyleyeceği, istihbarat teşkilatlarınca belirlenen Micheal hakkında birçok tecavüz ve cinsel istismar suçlaması planlandı ve tüm dünyaya duyurulmuştu. Velev ki bunları yapmış olsa bile tövbe edip doğru yolu seçerse, şüphesiz Allah tövbe edenlerin tövbesini kabul eder. Allah kalplerde olanı bilir.

Ayrıca unutmamak gerekir ki İslam Micheal ile değil, Micheal İslam ile şereflendi. ve Mikail oldu. Adının Kemal ve Mikail ve Muhammed olması birşey değiştirmez insanın, Önemli olan yaşayışı değiştirmektir. Ki inşallah o da öyle yapar. Umarız Malik Abdulaziz (Mike Tyson) gibi değil de Muhammed Ali gibi Yusuf Islam gibi bir müslüman olur. Allah her şeyin en iyisini bilendir.

Micheal müslüman olup Mikail oldu, peki biz nolacağız. N’ola halimiz bizim.

Talha Çelik

Micheal Jackson Müslüman Oldu.

Micheal Jackson Müslüman Oldu.

MICHAEL JACKSON has become a Muslim — and changed his name to MIKAEEL.
The skint superstar, 50, donned Islamic garb to pledge allegiance to the Koran in a ceremony at a pal’s mansion in Los Angeles, The Sun can reveal.

Jacko sat on the floor wearing a tiny hat after an Imam was summoned to officiate — days before the singer is due to appear at London’s High Court where he is being sued by an Arab sheik.

Ceremony … pop king Jacko
A source told last night how Jacko, brought up as a Jehovah’s Witness, decided to convert as he used a studio at the home of his chum to record a new album.

The star — whose hits include The Way You Make Me Feel — was spotted looking “a bit down” by a producer and a songwriter who had both embraced Islam.

Shahada
The source said: “They began talking to him about their beliefs, and how they thought they had become better people after they converted. Michael soon began warming to the idea.

“An Imam was summoned from the mosque and Michael went through the shahada, which is the Muslim declaration of belief.” Mikaeel is the name of one of Allah’s angels.

“Jacko rejected an alternative name, Mustafa — meaning “the chosen one”.

Brit singer Yousef Islam, 60 — who was called Cat Stevens until he famously converted — turned up to help Jacko celebrate.

It was his pals David Wharnsby — a Canadian songwriter — and producer Phillip Bubal who counselled Jacko.

The pair’s new names are Dawud Wharnsby Ali and Idris Phillips.

Jacko now prays to Mecca after the ceremony at the Hollywood Hills home of Toto keyboard player Steve Porcaro, 51, who composed music on the singer’s Thriller album.

Jacko, who rarely ventures out without a mask, is due to give evidence on Monday in a £4.7million lawsuit brought by Prince Abdulla Al-Khalif of Bahrain.

The sheik claims he bankrolled the singer’s lavish lifestyle in exchange for an exclusive recording contract. The billionaire sent songs for him to record but claims he was blanked.

He told the court yesterday: “Many times he confirmed to me he would pay me back.”

n.syson@the-sun.co.uk

Siz de yorumunuzu paylaşın.